Beíratkozás előkészítő osztályba / 2023-2024

rajz

"Foglalkozzunk meleg, sugárzó szeretettel a gyermekekkel, s akkor ők is csodára képesek." (E. Fromm)

Kedves Szülők!

A Vaskertes Általános Iskola a 2023/2024-es tanévben a következő előkészítő osztályokat indítja:

- művészeti osztály (rajz és zene) - 22 hely - Csata Ilona tanítónő

- hagyományos osztály – 22 hely - Kari Anna-Mária tanítónő

- hagyományos osztály – 22 hely – György Beáta tanítónő

Amit ajánlunk :

• gyerekközpontú tanítás, változatos módszerek
  • előírásnak megfelelően felszerelt, hangulatos tantermek és tornaterem (otthonos teremkialakítás,  multimédiás felszerelés)
  • nagy udvar, zöld felület
  • meleg ebéd program

Nyílt nap – 2022. április. 26, szerda, 17 óra

Szeretnénk lehetőséget biztosítani, hogy megismerjék iskolánkat és a tanítókat, ezért szeretettel hívjuk és várjuk a leendő előkészítő osztályos gyermekeket és szüleiket 2022. április 26.-án, szerdán, 17 órától  tájékoztató szülőértekezletre és játékos, ismerkedő foglalkozásokra iskolánk dísztermébe. (Kossuth Lajos utca 2 szám)

Beiratkozás (első szakasz): 2023. május 3 - május 18 között,

az iskola titkárságán, 8-16 óra között.

A beiratkozáshoz szükséges iratok:

• beiratkozási kérés (az űrlap az iskola titkárságán igényelhető)
  • a szülők személyi igazolványának másolata
  • a gyermek születési bizonyítványának másolata
  • családorvos által kibocsátott oltási igazolás
  • iskolaérettséget igazoló dokumentum (a 6. életévüket 2023.szept. 1.– 2023.dec. 31. időszakban betöltő gyermekek esetében)
  • másolat bírói határozatról (elvált szülők esetében)
  • elsőbbségre jogosultságot igazoló iratok (fogyatékkal élő, árva vagy félárva gyerekek esetében)

A beíratkozás módszertana itt és a naptára itt olvasható.

Fontos: Azon gyerekek, akik 2023. szeptember 1. – december 31. között töltik be a 6. életévüket csak sikeres iskolaérettségi felmérést követően írhatók be előkészítő osztályba. Ezen gyerekek szülei benyújtott kérésben kérhetik gyermekük iskolaérettségi felmérését folyó év április 5 – április 26 között. Ha a gyermek ebben a tanévben nem jár vagy külföldön jár óvodába/napköziotthonba, a Hargita Megyei Nevelési Tanácsadó és Erőforrás Központtól kell kérni az iskolaérettségi felmérés elvégzését.

Bővebb információk az iratkozással kapcsolatosan iskolánk titkárságán – telefonszám: 0266 – 362075

Köszönjük, hogy megtisztelnek bennünket bizalmukkal!