A Vaskertes Általános Iskola közleménye

Didaktikai eszközfejlesztés a Vaskertes Általános Iskolában

            Ebben a tanévben is gazdagodott iskolánk eszköztára a Hargita Megye Tanácsa által kiírt ifjúsági programokat támogató, pozitívan elbírált pályázatunknak köszönhetően. A megnyert összegből sikerült megvásárolnunk a licencet a mozaweb, mozabook és interaktív digitális történelmi atlasz használatához, valamint whiteboard táblát és tartozékokat is beszereznünk.

A mozaweb oktatási prezentációs szoftver interaktív táblára. Látványos interaktív tartalmai, készségfejlesztő, szemléltető és kísérletező alkalmazásai felkeltik a tanulók érdeklődését, és segítik a tananyag feldolgozását, fejlesztik a tanulók együttműködési készségét, szociális és digitális kompetenciájukat.

A mozaBook interaktív táblára optimalizált prezentációs program. Digitális tankönyvei a nyomtatott kiadványok szöveges és képi anyagát interaktívan használható 3D-modellekkel, videókkal, feladatokkal, tematikus eszközökel teszik érdekesebbé. A pedagógusok munkáját animációs, prezentációs és illusztrációs lehetőségek segítik.

A mozamap egy interaktív térképprogram, amelynek digitális atlaszai kibővítik a történelemórák eszköztárát.

Előnyei a tanár és az iskola számára

 • Segítséget nyújt a természetben zajló folyamatok, jelenségek mélyebb értelmezésében
 • Csökkenti az oktatási költségeket, nincs szükség drága kísérleti eszközökre
 • Segíti a tanárok munkáját, javítja eredményességüket, növeli motiváltságukat
 • Elősegíti a diákok kreatív gondolkodásának fejlesztését
 • Lehetővé teszi a tantárgyak tudáselemeinek összekapcsolását
 • Javítja az iskola és a tanárok versenyképességét

Előnyei a diákok számára

 • Felkelti a tanulók tudományos kíváncsiságát
 • Növeli a tanulók teljesítményét
 • Szórakoztató tanulási élményt nyújt
 • Fejleszti a problémamegoldó és absztrakciós képességüket
 • Használata sikerélményt nyújt a tanulási kudarcok helyett
 • Hidat képez az otthoni és az iskolai tanulás közt

Köszönjük Hargita Megye Tanácsának az eszközbeszerzéshez nyújtott támogatást.

                                                                                                          Bernád Ildikó – igazgató

 

    

2016-2020 Vaskertes Általános Iskola. Az oldalt szerkeszti a H A R D I N F O