A Vaskertes Általános Iskola közleménye

Didaktikai eszközfejlesztés a Vaskertes Általános Iskolában

Ebben a tanévben is gazdagodott iskolánk eszköztára a Hargita Megye Tanácsa által kiírt ifjúsági programokat támogató, pozitívan elbírált pályázatunknak köszönhetően. A megnyert összegből sikerült megvásárolnunk a licencet a mozaweb, mozabook és interaktív digitális történelmi atlasz használatához, valamint whiteboard táblát és tartozékokat is beszereznünk.

A mozaweb oktatási prezentációs szoftver interaktív táblára. Látványos interaktív tartalmai, készségfejlesztő, szemléltető és kísérletező alkalmazásai felkeltik a tanulók érdeklődését, és segítik a tananyag feldolgozását, fejlesztik a tanulók együttműködési készségét, szociális és digitális kompetenciájukat.

A mozaBook interaktív táblára optimalizált prezentációs program. Digitális tankönyvei a nyomtatott kiadványok szöveges és képi anyagát interaktívan használható 3D-modellekkel, videókkal, feladatokkal, tematikus eszközökel teszik érdekesebbé. A pedagógusok munkáját animációs, prezentációs és illusztrációs lehetőségek segítik.

A mozamap egy interaktív térképprogram, amelynek digitális atlaszai kibővítik a történelemórák eszköztárát.

Előnyei a tanár és az iskola számára

• Segítséget nyújt a természetben zajló folyamatok, jelenségek mélyebb értelmezésében
  • Csökkenti az oktatási költségeket, nincs szükség drága kísérleti eszközökre
  • Segíti a tanárok munkáját, javítja eredményességüket, növeli motiváltságukat
  • Elősegíti a diákok kreatív gondolkodásának fejlesztését
  • Lehetővé teszi a tantárgyak tudáselemeinek összekapcsolását
  • Javítja az iskola és a tanárok versenyképességét

Előnyei a diákok számára

• Felkelti a tanulók tudományos kíváncsiságát
  • Növeli a tanulók teljesítményét
  • Szórakoztató tanulási élményt nyújt
  • Fejleszti a problémamegoldó és absztrakciós képességüket
  • Használata sikerélményt nyújt a tanulási kudarcok helyett
  • Hidat képez az otthoni és az iskolai tanulás közt

Köszönjük Hargita Megye Tanácsának az eszközbeszerzéshez nyújtott támogatást.

Bernád Ildikó – igazgató