Iskolánkban az idei tanévtől kezdődően is, immár második alkalommal, elindult a kisiskolásoknak szóló délutáni oktatási tevékenység. 25 I-IV osztályos gyerek vesz rész minden nap a foglalkozáson, melyet Sájter Gizella nyugdíjas tanítónő vezet és 13.00-tól 16.00 óráig tart. Iskolánk alegységében, a Csillagszem napköziben, ebédelnek, amelyet a szülők fizetnek, majd kezdődik a tanulás. „A feladatok megoldása után következik a játszás, színezés, kézimunkázás és a mozgás. Nagyon fontos, hogy mozogjanak a gyerekek, hiszen egész délelőtt a padban ülnek” – mondta a tanítónéni.

A program anyagi támogatója a kalendarisztikus év végéig Hargita Megye Tanácsa, majd januártól átveszi a gyergyószentmiklósi Szent Miklós Szervezet.